„Niebagatelny wpływ na osiągnięcie zdrowia psychicznego ma regularna aktywność fizyczna” 


Niebagatelny wpływ na osiągnięcie zdrowia psychicznego ma regularna aktywność fizyczna. Ruch zapewnia nie tylko wigor i utrzymanie odpowiedniej sylwetki, ale również zwiększa uwalnianie endorfin, które łącząc się z receptorami opioidowymi w ośrodkowym układzie nerwowym, działają przeciwbólowo i poprawiają nastrój. Regularne ćwiczenia pozwalają pozbyć się napięcia, redukują stres oraz zmniejszają uczucie irytacji i podenerwowania.  

W naszym Domu będziemy wdrażać pionierskie metody aktywności ruchowej. Będą to ćwiczenia dostępne dla każdego, pozwalające na relaksujący ruch nawet u osób w podeszłym wieku, bez presji na bicie rekordów czy rywalizację. 

Wprowadzamy innowacyjną formę zajęć, którą jest slow jogging. Jako nieliczni w Polsce w swoich zasobach mamy wykwalifikowanych instruktorów tej dyscypliny. Zainspirowani wiedzą Dalekiego Wschodu będziemy rozpowszechniać ten rodzaj aktywności i dzięki niemu przeciwdziałać wielu chorobom cywilizacyjnym. Regularne ćwiczenia zapobiegają obumieraniu komórek hipokampu i przeciwdziałają demencji starczej. Co ważne - slow jogging zmniejsza również ryzyko zachorowania na Alzheimera, a także na cukrzyce, otyłość, nadciśnienie, miażdżycę czy choroby serca.  

Z kultury indyjskiej czerpiemy naukę równowagi w życiu – będziemy prowadzić zajęcia z jogi. Dla osób chorujących psychicznie, które zazwyczaj są mało aktywne fizycznie joga będzie jedną z wielu form, która poprawi jakość życia i ogólne funkcjonowanie. Badania dowodzą, że z różnych form aktywności fizycznej szczególnie joga poprawia ogólną kondycje fizyczną i jest formą ćwiczeń relaksacyjnych, a co za tym idzie ma szczególne znaczenie w terapii osób chorujących psychicznie.  

Wspierająco w terapii różnych schorzeń, między innymi w choroby Parkinsona, cukrzycy, otyłości, choroby reumatycznej, depresji, wykorzystamy ćwiczenia ze smovey. Ten rewelacyjny przyrząd pochodzący z Austrii, będzie służył zarówno w procesie terapeutycznym, jak i posłuży celom ochrony zdrowia. W czasie ćwiczeń z użyciem pierścieni tworzą się wibracje o odpowiedniej dla człowieka częstotliwości, które oddziałują nie tylko na ciało, ale i umysł.