25 września 2021 roku w Parku im. Adama Mickiewicza w Łodzi o godzinie 15:00 odbył się trzeci bieg charytatywny pod hasłem „Rzuć dachówkę”. Była to impreza towarzysząca wydarzeniu plenerowemu „Dbam o Zdrowie Psychiczne”, którego organizatorami byli Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My, Fundacja Celeste oraz Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny" jako Partnerstwo realizujące projekt pn.: „TRANSFER: innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do środowiska. II etap - testowanie modelu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”. Bieg został zorganizowany w ramach kampanii Wyjątkowi dla Wyjątkowych, dzięki której m.in. chcemy dokończyć budowę Wyjątkowego Domu dla osób chorujących psychicznie i z chorobą Alzheimera. W trakcie imprezy nie zabrakło także wielu innych zabaw dla dzieci i dorosłych. Najmłodszych uczestników ucieszyły warsztaty plastyczne, podczas których mogli uruchomić swoją kreatywność. Dodatkowo dla dzieci zostały przygotowane takie atrakcje jak alpaki, psy, wóz strażacki, trampolina, bańki mydlane, miasteczko plastyczne czy malowanie włosów

Podczas biegu dzieci mogły pobiec na dwóch dystansach 250 m (bieg juniora) i 500 m (bieg przedszkolaka), a dorośli pobiegli w biegu głównym na 5 km. Trzeci bieg był także podsumowaniem całego cyklu biegów charytatywnych. Z każdym kolejnym wydarzeniem powiększało się grono chętnych biegaczy, z czego bardzo się cieszymy. Warto dodać, że po biegu odbył się koncert Jacka Mezo Mejera. Wokalista wziął także udział w rywalizacji i wraz z pozostałymi uczestnikami pokonał całą trasę. 

W trzecim biegu zostały nagrodzone następujące osoby:

W kategorii open dla kobiet na podium uplasowały się:

I miejsce Aleksandra Umińska 
II miejsce Agata Tomaszczyk
III miejsce Marzena Golędzinowska

W kategorii open dla mężczyzn na podium znaleźli się:

I miejsce Paweł Kopaczewski
II miejsce Michał Szymański
III miejsce Kamil Kurczewski

Wyniki biegu 25.09.2021 r.

Zobacz

Z kolei biorąc pod uwagę łączną klasyfikację w cyklu trzech biegów 20.06.21 r, 29.08.21 r, 25.09.21 r na podium znaleźli się:

W kategorii open dla kobiet:

I miejsce Agnieszka Pskit
II miejsce Aleksandra Umińska
III miejsce Marzena Golędzinowska

Wyniki biegów dla kobiet

Zobacz

W kategorii open dla mężczyzn:

I miejsce Paweł Kopaczewski
II miejsce Michał Szymański
III miejsce Maciej Makowski

Wyniki biegów dla mężczyzn

Zobacz

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich uczestników oraz fotorelację z imprezy.